In accordance with the Government Order, regarding the current pandemic outbreak of COVID-19, our beer and wine SPA Lázně Pramen is temporally closed for public from 25.12.2020.

10% sale for beer and wine spa! 10% sale for beer and wine spa!

Vinné lázně SPA v Praze

Rubínový pramen — pramen pravého potěšení — Vinné lázně. Voda, červené nebo bílé víno v kombinaci s bylinkami a hrozny. Koupel probíhá ve vaně s vířivkou z modřínu. Tyto lázně jsou skutečným rubínem v nabídce našich pramenů.

Výtažky z vína posílí celé tělo

Stejně jako pivní lázně, tak i ty vinné začínají nabírat na oblibě díky svým mnoha blahodárným účinkům na celé tělo. Ve víně je pravda, to je pořekadlo známé již od pradávna. A že je víno v omezeném množství zdravé, ba dokonce léčivé, vědí už i naše babičky. Víno ale nemusí působit jen zevnitř, ale i navenek - semena hroznů, vinné kvasnice, med a rostlinné extrakty poskytnou posilující a revitalizační účinek, podpoří krevní oběh a rozjasní Vaši pokožku.

Vinné lázně Pramen v Praze Vám poskytnou:

  • Vinnou koupel (20 minut)
  • Láhev červeného nebo bílého vína (dle vaší volby) od našich partnerů
  • Relaxační odpočinek u krbu v seníku (20-30 minut)

RezervaceRezervace

Jak probíhá vinná koupel?

Koupel probíhá ve vířivce vyrobené z modřínu. Vana je naplněná vodou s přidáním červeného vína, výtažků z listů a semen hroznů, vinných kvasnic, medu, rostlinných extraktů, květů francouzské levandule a vonných olejů.

Kombinace těchto živin poskytuje posilující a omlazující účinek, podporuje relaxaci a obnovení vitality, zlepšuje krevní oběh v tkáních. Sytá červená barva vody potěší naše oči a jemná vůně hroznů pomáhá dosáhnout relaxace a harmonie. Vinná lázeň může sloužit jako skvělý start do příjemného odpočinku.

Vinná terapie je objevem Francouzů a představuje nejnovější a jedinečnou léčivou metodu

Tato metoda je založena na využití složek révy (vinné listy, vinné kvasnice, olej z hroznových jader, hroznová slupka, hroznové extrakty). Léčebný účinek vinné terapie souvisí s přítomností polyfenolů v hroznech.

Hlavní charakteristika vinné lázně:

  • Má antioxidační vlastnosti, neboli schopnost vázat volné radikály, které vznikají vlivem slunečního záření, znečištěním ovzduší, cigaretového kouře, stresu.
  • Volné radikály jsou hlavní příčinou stárnutí organismu. Kromě toho jsou hrozny bohaté na glukózu, fruktózu, vitamíny C, A, E, B1, B2, B5, B6, B9, P, PP a také aminokyseliny a stopové prvky důležité pro organismus.
  • Z hroznových jader se vyrábí slavný extrakt «OPC» přezdívaný «hormon mládí».
  • Vinná terapie je vhodná téměř pro všechny muže a ženy.

Indikace

Nadváha, celulitida, nespavost a stres, problémy s krevním oběhem, stárnutí pokožky, přítomnost toxinů v těle, nedostatek vitamínů v pokožce, střevní problémy, bolestivé stavy při revmatismu a artritidě.

Kontrindikace

Metabolická onemocnění, akutní infekční onemocnění, závislost na alkoholu, alergie na jakékoli produkty vyrobené z červených hroznů, zvýšený sklon ke krvácení, jakákoli poškození pokožky, různé kožní choroby, zhoubné nádory, benigní nádory, které mají tendenci se zvětšovat.

Modřínová lázeň

Kouzelný strom. Modřínové dřevo je přírodním antiseptikem. Díky zvláštnímu složení pryskyřice není tento strom napadán dřevokazným hmyzem. Zatímco mnoho dalších druhů stromů je náchylných k hnilobě, modřín lze bezpečně používat bez jakéhokoliv chemického ošetření.

Modřín má velmi neobvyklé vlastnosti. Přežívá více než 500 let a je mnohem pevnější než dub. Při kontaktu s vodou se modřínové dřevo doslova proměňuje v kámen, což je ten pravý důvod, proč jej naši předkové používali pro výrobu pilot, které byly vbíjeny do bažiny nebo vlhké zeminy jakožto základ pro výstavbu budov.

Existuje mnoho budov, které byly vyrobené z modřínu před 300 a více lety a přesto jsou dobře zachovány až do dnešní doby. Například přenádherné «plující» město Benátky stojí na 400.000 pilotech vyrobených z modřínového dřeva. Právě proto jsou modřínové vany považovány za věčné, protože v průběhu času jenom získávají na pevnosti.

Ale to není zdaleka jediná obdivuhodná vlastnost tohoto kouzelného dřeva. Fytoncidy, vylučované modřínovým dřevem, pronikají do dýchacího ústrojí a působí jako prevence nachlazení a virových onemocnění. V domech, vyrobených z sibiřského modřínu, se snižuje pravděpodobnost výskytu migrény a neuróz spojených s vasospasmy a je normalizován krevní tlak při hypertenzi. I naši předkové věděli o různých léčebných vlastnostech sibiřského modřínu díky obsahu biologicky aktivních živin a antioxidantů ve dřevě. Jak je všeobecně známo, antioxidanty pomáhají organismu v boji proti stárnutí a vzniku různých onemocnění, obzvláště v dnešní době kvůli snížení naší imunity z důvodu častých stresů, znečištění ovzduší a záření. Lze tedy bezpečně tvrdit, že horké koupele v modřínových vanách jsou zdraví prospěšné ve všech ohledech.

RezervaceRezervace